:: YAZI

Eklenme: 29.07.2021 12:25 


GÜL DİKENİ
REİS/KUMANDAN BELLİ…
Tabûlar yıkılıyor, Devr-i Saadet yakın.
Rozetler takılıyor, gelen gençliğe bakın.
Tıpalar tıkılıyor, yönü bellidir çarkın.
Devrimci sıkılıyor, Başladı Cihat akın.
REİS/KUMANDAN BELLİ; BU MİLLET ARKASINDA,
BİZE DİYORLAR “DELİ”, ONLARIN YAFTASINDA.
KEMÂLİ
AK PARTİ NEREYE GİDİYOR?...
Mayasında bu milletin özü, değerleri, kültürü, dini, imanı, ahlakı bulunduğu için bu zamana kadar iktidar olan AK PARTİ, sert ve dürüst bir samimiyetle, riya perdesi altında saklanan yapmacık nezaketi çöpe atarak, doğruları ve acıları söyleyen, yazan AK PARTİ’ye oy vermiş insanların sayısı çoğaldı.
Demokrat Parti, Adalet Partisi, Millî nizam, Anavatan Partisi, Selâmet Partisi gibi partilere oy veren, destekleyen ve cumhuriyet tarihinde ilk defa “Ak süt içinde ak kılı gören kalemle Neden Ak parti? Kitabını yayımlayan, fakat piyasaya sürmeyen, yazı yazdığı gazete ve internet köşelerinde, haklı gördüğü hataları yazan, konferans ve sohbetlerinde, etkinliklerde söyleyen bir kişi olarak gönlüm rahat, yüzüm ak…
Mayasındaki ruhu ve değerleri kaybetmeye başlayan, siyaseti sulandıran, bulandıran, davaya gölge düşüren o kadar çok hata yapılıyor ki, saymak mümkün değil..
Bir Muharrir, hatip ve şair olarak medyayı muntazaman takip ederim. İnternette bulunan sahifeleri, bilgi/belgeleri, yazılanları, şikayet ve methiyeleri, gelen/giden mesajları takip ederim.
Alican Göç isimli bir vatandaşın mesajını buraya almak istiyorum.
“Ak Parti içinde ne yazık ki bu davaya yıllarca emek vermiş, hizmet etmiş her kademesinde ne görev verilirse lâyıki ile yerine getirmiş değerli bir çok insan küstürülmüştür. Sayın Bakanımız Faruk Çelik bunca çileye ve aynı gemide olduğumuz insanlarla verilen mücadeleye rağmen Samimiyetinden çalışkanlığından ve bu davaya olan hizmetinden asla ödün vermemiş, Teşkilatta ayrışmaya veya kutuplaşmaya taraf olmamıştır. Bizlere düşen böyle değerli büyüklerimizden çokça tecrübe kazanarak, geçmişte yaşananların tekrar yaşanmaması için bu dava da kim bir taşı taşın üstüne koymuşsa hassasiyet ve saygı ile davranmaktır. Selam olsun Davası için gece gündüz çalışanlara…”
Faruk Çelik’i; çok eskiden, Modi Düğün Salonunda mangaldaki kültleri deşerek çay içtiğimiz, Yıldırım belediye Başkanlığına birlikte aday olduğumuz, bursa Marmara gazetesinde bir dönem patronluk yaptığı ve gazetenin ondan sonra kapandığı, Vakit gazetesinde yazdığım yıllar, hakkındaki bir yazıma karşı, Bakan iken telefonla uzun süre münakaşa/münazara ettiğimiz dönemleri çok iyi bilirim…Baki kalan boş kubbede hoş bir seda olan, yakinen görüşmelerimiz de kayıt altındadır, Mîzân’a kadar gidecektir.
O’nun Bursa’daki siyaseti, dönen dolapları, hakkında yazılanlar, söyleyenler, kardeşinin ticarette BiPortlar yapacak kadar yükselmesi, madalyonun ayrı bir yüzü olarak beni pek ilgilendirmez, bilenler biliyor zaten…
“Ak Parti içinde ne yazık ki bu davaya yıllarca emek vermiş, hizmet etmiş her kademesinde ne görev verilirse lâyıki ile yerine getirmiş değerli bir çok insan küstürülmüştür.” İfadelerinde acı gerçekler yatar…
Bugüne kadar Bu partiden bir hardal tanesi kadar nemalanmayan, gönlü tok, anlı açık, vicdanı temiz binlerce insan tanırım ve takdir ederim.
İdeolojisini menfaat, itimat, şahsiyet üçgeni içinde yürüten ve köşeyi dönen nice kaptıkaçtıları da iyi bilirim. Yalaka, dalkavuk, ince yağdanlık, riyakâr, çarkçı, dümenci nicelerini de bilirim ki, AK PARTİ için yüz karası ve çöpe atılacak mahluklardır. Sineklerin bala yapıştığı gibi, partiden bir şeyler koparmak için kalıptan kalıba giren düzenbazlar, devirimciler, yobazlar o kadar çok ki, saymakla bitmez.
90 lık ihtiyar,hayatı yaşamış Rüştü Maviçiçek’in CHP. ZULMÜ isimli kitabını yayıma hazırlamış, gelen bir sürü tehdit, saldırı, küfürlere rağmen, dimdik ayakta durmuş, CHP Zihniyetini her zaman anlatmışımdır.
Şahsıma gelince; eserlerim, yaptığım etkinlikler, geceler, verdiğim konferans ve sohbetler, köşe yazılarım, Bursa’nın tek özel kütüphanesinde yapılan çekimler, televizyon programları, yapılan bütün video ve kayıt bantları arşivdedir, gayret ve mücadelem bellidir. Zerre kadar taviz vermeden, eğilmeden, menfaat beklemeden çok sevdiğim Reis’i bile tenkit etmiş, Parti kademelerinde bulunan herkesin, belediye başkanlarının hatalarını, noksanlarını, ihmallerini söylemiş, yazmış, köprüleri atacak kadar ileri gitmişimdir. Şükür Allah’a, Mîzân başında da hesaba hazırım.
Nasıl olmuşsa, kimden gelmişse Ayhan Salman gibi kendi rüştünü isbat edememişbir kimsenin, Bursa il başkanlığı makamına getirilmesi büyük bir hata olmuş, bu yüzden AK Parti Bursa’da seçimleri kaybedecek hale gelmiştir. Hali,Fikri/Zikri belli olan, zinanın penceresi halinde yayımların bulunan bir mahalle gazeteye koşarak, “Bursanın Onuru” demesi gibi daha birçok hata ve ihânetleri partiye oy kaybettirmiştir.


Öğle bir devirde ve zaman diliminde yaşıyoruz ki: “Kaşının üstünde gözler var…” diyemeyecek haldeyiz..
AK PARTİ bir DÂVA Partisidir… İdeal ve ideolojide; bu Devleti, bu Milleti, bu Ümmeti, bu Dini ve temel değerlerini koruyan, kollayan, elinden geldiği kadar Şerre/Bâtıla, Emperyalist güçlere, “Dünya beşten büyüktür” diyerek belli devletlere savaş açan, karşılarında duran bir partidir.
Küsülse de, dargınlıklar meydana gelse de, el/etek çekilse de AK PARTİ yine bizimdir, bizim kalacaktır. “Cami yıkılsa, Mihrabı yerindedir” derler ya…
AK PARTİ bozulsa da, kirlense de, bulansa da; maya sağlam olduktan sonra, aslına Rücû edecektir. Ben buna inanırım, inananlar gibi..
Yazımı, anlayanlar için şu şiirlerimle bitireyim:

70 MİLYON GARDAŞIZ!
Edirne’den Kars’a insan ve toprak
Hepsi hepimizin hepimiz biriz
Vatan için yatan şehit ve Bayrak
Hepsi hepimizin hepimiz biriz

İmanlı vicdanda olmalı edep
Bu kuvvetten düşman rahatsızdır hep
İzmir Trabzon Erzurum Van Antep
Hepsi hepimizin hepimiz biriz

Hepimizin malı sınırdaki taş
Her taşa beraber eyledik savaş
Doğan güneş yağan yağmurlar gardaş
Hepsi hepimizin hepimiz biriz

Birlik olduk onun için diriyiz
Horlansak da biz Cihanın eriyiz
Hakkın kulu Resûl ümmetleriyiz
Hepsi hepimizin hepimiz biriz

Her evde şehit var her evde gazi
İncinirse ruhu affetmez bizi
Türkü Kürdü Acem Lazı Çerkezi
Hepsi hepimizin hepimiz biriz

Yaşar Özden taviz vermeyiz yâda
Bu birlikten çatlasınlar inada
Yetmiş milyon gardaş aynı sofrada
Hepsi hepimizin hepimiz biriz.
OLTU / 10.11.2013

VERDİĞİ İLHAMLA...
SEKSEN MİLYON GARDAŞIZ!

Edirne Kars’a kadar, tek Bayrak Ülke toprak,
Bu Vatan hepimizin, Tevhit yolunda biriz.
Düşmanı bekler radar, çekil aradan korkak,
Netice bu o kadar, seksen milyon geliriz.
SEKSEN MİLYON GARDAŞIZ, ŞER AYIRMASIN BİZİ,
GAYELERDE YOLDAŞIZ, SECDELERDE Kİ DİZİ.

İman dolu vicdanda, olmalı Ahlak/Edep,
Cennet Vatan her yanda, bâtıl rahatsız elbet,
Miras Yunuslar Handa, gelecek bizim ebet,
Asâlet âsîl kanda, Bayburt, Erzurum, Antep.
TRABZON, ADANA, VAN, SEKSEN BİR İL BİZİMDİR,
UYAN EY GAFİL UYAN, PEYGAMBER İZ İZİMDİR.

İstiklal Harbi verdik, şanlı Destanı yazdık,
Hilâli öne serdik, Gâvura mezar kazdık,
Hak katına yükseldik, Ordu ile ikazdık,
Şehit olduk yüceldik, Millet Dua, Niyazdık.
SİPERE DİKİLDİ TAŞ, EYLEDİK MİLLÎ SAVAŞ,
VERDİK MİLYONLARCA BAŞ, HEP BÖYLEYİZ BİZ GARDAŞ!

Vahdette birlik olduk, onun için diriyiz,
Şeytanı serden kovduk, meydanların eriyiz,
Helal lokmayla doyduk, haramlardan beriyiz.
Ağyâr gözünü oyduk, otuz tekmil seriyiz.
RESUL ÜMMETLERİYİZ, HAKKIN KAPISINDA KUL,
MÂNA KÜMBETLERİYİZ, KANAAT MAKAMDA ÇUL.

Her evde şehidimiz, hayatta binler gazi,
Kelime Tevhidimiz, örnek alırız mazi,
İhlâslı niyetimiz, kaldırırız enkazı,
Tarihte diyetimiz, kitaplar dolu yazı.
TÜRKÜ/KÜRDÜ/ACEM’İ, BOŞNAK/LAZ’I/ÇERKEZİ,
BUNU BİLMEZ ACEMİ, ANKARA CAN MERKEZİ.

KEMÂLİ taviz vermez, Haçlı Ehl-i Sâlibe,
Falanca, filan demez, hakkı verir galibe,
Boş kelâmlar söylemez, acır daim mağlûba(e)
Boşa hayal düylemez, Selam Cumhur Talibe.
ÇATLASIN/PATLASINLAR, SEKSEN MİLYON GARDAŞIZ,
“FETÖ”YÜ HAKLASINLAR, MÜSLÜMANLAR SIRDAŞIZ.
KEMÂLİ ( İLHAN YARDIMCI)
ERDOĞAN VE AK PARTİ GİDERSE NELER OLUR?
Biz özellikle Ben ve kalemim Tevhit/Vahdet ideolojisine bağlı, inandığı değerlerden tâviz vermeyen, İmanı ve âmeli doğrultusunda elinden geldiği kadar cihad eden, mücadele ve gayret gösteren bir neferdir biline..
“Milli Görüş” çizgisinde siyasi partilere giren, çıkan, destekleyen ve kitabını bile yazan, kabir kapısında uzatmaları oynayan bir vatandaşım.
69 yıllık kelam ve kalem hayatımda eğilmeyen, kırılan, davası için onur taşıyan, 9500 kadar şiir, 86 yayıanlanmış eser, binlerce makale ve araştırma sahibiyim.Yurt içi ve dışında çok sayıda konferans verdim,etkinliklerde bulundum. 163 maddeden zindana bile girdim. Öğretmenlik yıllarımda sayısız disiplin cezası aldım, sürgün edildim.
Elhamdülillah inancımdan ve davamdan zerre kadar tâviz vermedim. Halen Bursanın tek özel kütüphanesinde hizmet veriyorum.
Arkadaşımız, Dostumuz Yavuz Bahadıroğlu; onların tabiri ile “Sivri/Yandaş...” bize göre hakiki çizgilerde yazı yazar, konuşur.
Sitelerde dolaşan bir yazısını sizinle paylaşmak istiyorum. Debbağ sevdiği deriyi yere vururmuş...Hakiki dost acı söylermiş...Menfaat beklemeyenler; her zemin ve zamanda haktan yana olurmuş.
1. Türkiye Afrinden çekilir.
2. Kandil operasyonu durur.
3. FETÖ hakimiyeti tekrar başlar.
4. Demirtaş Cumhurbaşkanı yardımcısı olur.
5. APO'ya af gelir.
6. İktidarın Ezanla, Kur'an'la, tesettürle mücadelesi yeniden başlar.
7. Irak ve Suriye dörder parçaya bölünür.
8. İsrail Gazzeye de girer.
9. Katar, Suudiler ve yandaşları tarafından işgal edilir.
10. Ortadoğu haritası, Amerikan planı doğrultusunda yeniden şekillenir.
11. Türkiye tüm dünyada etkisizleşir.
12. Büyük yatırımlar tarihe karışır.
13. Silah üretimine son verilir.
14. Yerli uçak, uçak gemisi, tank, otomobil projeleri rafa kalkar.
15. Üçüncü Havalimanı ve yeni boğaz tüneli tarih olur.
16. Aşama aşama Kürdistan kurulur.
17. Afrikalı yetimler himayesiz kalır.
18. Dünya Müslümanları ve dünya Türkleri ezilir.
19. Göçmenler ölüme yollanır.
20. Ekonomimiz çöker, IMF yeniden Türkiye'ye girer, enflasyon hortlar
Bunları "Yerli ve Milli bir münevver" sorumluluğu ile büyük risk alarak yazıyorum. Bunlar olsun istemiyorsanız, CHP önderliğindeki ittifaka oy vermemelisiniz.
Benden söylemesi dostlar, "yandaş" filan demeleri de umurumda değil! Mesele Türkiye olunca gerisi teferruattır! Hayırlı günler (Yavuz BAHADIROĞLU' )
Aksini savunanlar beri gelsin...Görünen köy kılavuz ister mi?... Dünyşadaki bütün şer güçlerin ve içimizdeki hâinlerin istekleri de bu değil mi?..
Her şeye rağmen, Allahın da bir hesâbı var,bu hesap bozulmaz.
Görelim Mevlam neyler, neyler ise güzel eyler...

Anlayanlar için, yazımı bir şiirimle noktalayayım:

BİR MARŞ DÜŞTÜ!
(RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A)
Dertleri derman edip, ağlayan/gülen nerde?
Aşkından kaçıp gidip, çöllerde düşen derde,
Yaşların çağladığı, gözlerde puslu perde,
Umudun beklediği, şafak söktüğü yerde,
BEKLENEN SABAHINA, İBRAHİM BİR AŞ DÜŞTÜ!

Susadın yokuşlarda, küheylana binerken,
Ahenkli akışlarda, sevdaların dinerken,
Ağaran şakağına, ak beyazlar inerken,
Uykular haram oldu, uykusuzluk sinerken,
ÇİLE OLAN AHINDA, ÖNÜNE BİR BAŞ DÜŞTÜ!

Unutmadın, unutma, asâletli özünü,
Mazluma aş pişiren, ocaktaki közünü,
Dilin parçalansa da, namus olan sözünü,
Mahrem gözlere ateş, korku salan yüzünü,
FERYAT EDEN VAHINA, HİLAL-İ BİR KAŞ DÜŞTÜ!

Boşa geçmedi yıllar, hayat ömrü dolmadan,
Karanlıklarda kaldık, doğruları bulmadan,
Hasret kaldık bahara, gül benizler solmadan,
Tövbe secdelerinde, başı/saçı yolmadan,
MUKADDES DERGÂHINA, ASIRLIK BİR YAŞ DÜŞTÜ!

Hani çil çil ordular, Cihad-ı Ekber atan,
Cihana sığmaz devlet, ufukta güneş batan,
Zafer üstüne destan, siperde tüfek çatan,
Yedi iklim, dört bucak, toprakta şehit yatan,
ÖZLENEN ERVÂHINA, BATIDAN BİR TAŞ DÜŞTÜ!

Secde-i Rahmanlarda, gece/gündüz ağlarken,
Allah’ın divanında, niyazda el bağlarken,
Ferman-ı İlahide, coşar/taşar, çağlarken,
Mazlumun feryadında, ciğerleri dağlarken,
KIL-U KAL ZİHİNLERE, İHANET BİR FARŞ DÜŞTÜ!

KEMÂLİ nefsine umut, vefa, sevgi bekleme,
Açılan yaralara, Derd-i Gamı ekleme,
Şiirde rıza olsun, boşuna emekleme,
Dik dur ayak üstünde; sakın, asla tekleme,
BEL YÜKLÜ GÜNAHIMA, TARİHİ BİR MARŞ DÜŞTÜ!

ELLERİMİZ HAVADA!
Kimin malını aldımsa, işte malım, gelsin alsın;
Kimin sırtına vurdumsa, işte sırtım, gelsin
vursun!»
Diyen Allah Sevgilisinin ahlâkı. Buna muhtacız.

Necip Fazıl Kısakürek | İdeolocya Örgüsü
Çölde, devesine, kölesiyle nöbetleşe binen
Reisler Reisinin ahlâkı . Buna muhtacız.

Sokakta, zina halinde gördüğü bir çift
İnsanın üstüne cübbesini yayıp ;
«Yarabbi, ne yazık; gizlenecek yerleri de yok . »
Diye fısıldayan Mezhep Kurucusunun ahlâkı.
Buna muhtacız.

Söz verdiği yerde günlerce dostunu bekledikten sonra,
Ona zımnen yalancılık isnat etmemek için günlerce
Yerinden kıpırdayamayan Velâyet Büyüğünün ahlâkı ...
Buna muhtacız....

Kapanan kapıları açan Sen...
Kapanmayan yaraları saran Sen...
Öylesine muhtacız ki Senin Fettah isminin tecellisine...
Yâ Râbb, 'Kün' emrini veren SEN...
Ol desen oluverse hayırlısıyla herşey...
YARAB!..Bizi kapından boş çevirme...İyisini. doğrusunu, güzelini Sen bilirsin...

  Yorum gönder
 
Diğer yazılar

* ASRIMIZIN BÜYÜK HASTALIĞI ÇIPLAKLIK...
* HASTALAR RİSALESİ HASTALIKLA BARIŞMAYA VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR
* BİR DAMLA VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
* ŞİKÂYET VE KARAMSARLIK SONSUZU...
* ŞİKAYET!..
* ANARŞİ VE TERÖRDEN KURTULMAMIZ “HUCURAT SURESİ” İLKELERİNDE YER ALIYOR
* ERMENİ CEMAATİ VE KÜRT BİLİNEN ERMENİLER
* İBRETLİK BİR HİKÂYE
* ERMENİ CEMAATİ VE KÜRT BİLİNEN ERMENİLER
* ERDOĞAN VE AK PARTİ GİDERSE NELER OLUR?


Tüm Yazılar

 
© 2006 - 2024 İlhan YARDIMCI
Tasarım & Yazılım Sinan Eldem